.


021-26202575        English  

  گزارش تصویری


  کتاب
  تبلیغات


تاريخچه وودبال جهان

رشته ورزشی وودبال در سال 1990 میلادی توسط مینگ هوئی ونگ تایوانی ابداع گردید. وی با استفاده از زمین چمن محصور شده در باغ شخصی خود اقدام به طراحی وودبال نمود به نحوی که بر خلاف رشته گلف تمامی ضربات زمینی باشد و فضای کمتری نیز برای بازی در نظر گرفته شود و سپس با طراحی اداوات آن از جنس چوب به بازی وودبال پرداخت.
این رشته ورزشی که در نخستین نگاه به دلیل سادگی لوازم، مسیر بازی و هدف قابل رویت جذاب به نظر می رسد از چندین جهت با سایر ورزش های مشابه توپی، متمایز است. نخست آنکه، وسیله مخصوص نواختن ضربه در وودبال از جنس چوب تا آلومینیوم تکوین یافته است بدین سان که اهرم کنترل ضربه با زاویه قائم بر چکش ضربه زننده قرار می گیرد تا توپ چوبی و نسبتا سنگین وزن بازی به سمت دروازه ای 15 سانتی متری هدایت گردد. در میان پل ارتباطی دو پایه دروازه، آویزی تعبیه می گردد که توپ پس از برخورد به آن و گردش آویز از دروازه عبور نموده، امتیاز و نهایتا پایان بازی در میدان مشخص شده را برای بازیکن رقم خواهد زد.


بدین ترتیب بازیکنان در فواصل معین اقدام به نواختن ضربات خود به سمت دروازه نموده و با عبور دادن آن پس از گردش آویز کسب امتیاز می نمایند. همانطور که پیشتر اشاره شد جنس لوازم وودبال اعم از چکش ضربه و دروازه از جنس چوب و یا آلومینیوم و جنس توپ از چوب است.
دوم آنکه، وسایل و لوازم وودبال در مجموع سبک و قابل حمل است بنحوی که فضای زیادی را اشغال نمی نماید و تمامی ادوات آن در کیف مخصوص وودبال جای می گیرد.
سوم آنکه، به دلیل طبیعت این رشته ورزشی، پرداختن به آن در سواحل دریا و زمین های چمن با متراژ محدود نیز امکان پذیر و از این روی با اقبال ویژه ای در کشورهای مختلف دنیا مواجه گردیده است.
چهارم آنکه، یادگیری وودبال آسان است و با اندکی استمرار در تمرین، مهارت های مختلف بازی در نشانه روی، نواختن ضربات، تنظیم شدت ضربات، زاویه بندی و سایر نکات فنی مرتبط قابل حصول می باشد.
پنجم آنکه، وودبال قابلیت جذب مخاطبین خود را در تمامی رده های سنی داراست. نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، میانسالان و حتی کهنسالان می توانند به راحتی و با پایین ترین احتمال آسیب دیدگی ورزشی به بازی وودبال بپردازند و از دیگر نکات برجسته آن عدم محدودیت پوشش و لباس برای بازی وودبال است چنانکه در بسیاری از کشورهای مسلمان از جمله جمهوری اسلامی ایران بانوان با حجاب کامل اسلامی می توانند با سهولت وودبال بازی کنند.
فدراسیون بین المللی وودبال نیز پس از تلاش های فراوان با تصویب اساسنامه خود در سال 2004 و برگزیده شدن آقای مینگ هوئی ونگ مبتکر ورزش وودبال به عنوان رئیس فدراسیون بین المللی، اولین دوره مسابقات جهانی وودبال را با حضور معدود کشورهای عضو برگزار نمود و پس آن بر تعداد اعضاء آن افزوده شد بطوریکه فدراسیون بین المللی وودبال هم اکنون نزدیک به 40 کشور دنیا را رسما تحت پوشش خود قرار داده است و فدراسیون یا انجمن های ملی وودبال نیز به تبع آن تاسیس گردیده است. این فدراسیون بین المللی با برگزاری مسابقات ادواری در سرار آسیا، خاورمیانه و سایر کشورهای عضو همچنان بر گسترش و توسعه جهانی وودبال متمرکز است و هر ساله مسابقات متعدد اوپن بین المللی به میزبانی کشورهای عضو صورت می پذیرد که از این رهگذر خیل انبوهی از علاقه مندان به این رشته مفرح و جذاب در تمامی رده های سنی جذب شده و خانواده وودبال را گسترش می دهند.تاريخ : 
 
نام: نام خانوادگی:
پست الکترونيک:
کشور:
تلفن:
توضيحات:  

     
پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
تهران، بزرگراه مدرس جنوب، خیابان نلسون ماندلا ( جردن ) ، کوچه انصاری ( صداقت )، پلاک ۶، طبقه اول، واحد جنوبی تلفن و فکس: ۲۶۲۰۲۵۴۵ _ ۲۶۲۰۲۵۷۵
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به انجمن وودبال جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.